понедельник, 9 ноября 2015 г.

Колектив ток-шоу «Відверта політика» звинуватив його керівника Дмитра Філіпчука в несплаті зарплат і джинсіПро це MediaSapiens повідомила журналістка Алла Чиж, яка в цій програмі працювала на посаді аналітика в редакційній групі. Пані Чиж також опублікувалапост на своїй сторінці у Facebook про ситуацію, що склалася.
Вона розповіла, що кільком десяткам медійників запропонували попрацювати в політичному шоу «під вибори», хоча прямого стосунку до виборчої кампанії воно нібито не мало. Продюсером та директором проекту «Відверта політика» став депутат Сквирськоі районної ради Дмитро Філіпчук.

За її словами, пан Філіпчук назвав ринкову зарплату – від 5 до 15 тисяч гривень, а також пообіцяв оформити податки. Усього над проектом працювало близько 20 людей: журналістів, редакторів, аналітиків, операторів, режисерів, які в минулому працювали на телеканалі ТВі, що влітку припинив роботу і не розрахувався з багатьма працівниками.
«Роботи було багато: над сценарієм, включеннями, сюжетами, питаннями тощо. Філіпчук попросив допомогти із залученням політиків. Сказав, ціна: 10 тис. доларів за участь в 10 програмах (для кожної політсили. – ред). Але бути рекламними менеджерами ми не підписувались. Тому максимум що змогли зробити, це передати знайомим, мовляв буде бажання порекламуватися в політ-шоу "Відверта політика", welcome to Дмитро Філіпчук», - йдеться в публікації журналістки.
За словами пані Чиж, ведучий і керівник проекту неодноразово хамив як працівникам редакції, так і учасникам програми.
Ток-шоу «Відверта політика» виходило на телеканалі Tonis не на правах реклами, зауважила пані Чиж. Водночас програма провела власну рекламну кампанію в кількох ЗМІ (у тому числі вийшов на правах реклами матеріал у «Телекритиці») та на зовнішніх носіях (білборди з Дмитром Філіпчуком).
Усього з кінця липня по вересень в ефір вийшло п’ять випусків ток-шоу із запланованих 10.
«Зрештою він (Дмитро Філіпчук. – ред.) прийшов і сказав: грошей нема, програма закривається, зарплату сплатити не можу. Але таки пообіцяв розрахуватися до кінця вересня, або "накрайняк" у жовтні. Так і не розрахувався», - повідомила Алла Чиж. Вона уточнила MediaSapiens, що керівник проекту розрахувався з колективом лише за перші півмісяця роботи.
Алла Чиж із посиланням на обізнаних людей стверджує, що пан Філіпчук уже не вперше так вчинив. Мовляв, близько року тому він уже робив політичне шоу, де також вимагав з кандидатів по 10 тис. доларів, а потім судився з одним з героїв програми, який звинуватив його в джинсі. Журналістка запевняє, що за свої слова готова відповідати в суді. За її даними, пан Філіпчук розраховує очолити територіальний орган Держкомзему, тож вона закликає колег завадити цьому.
На спеціально створеному блозі колектив «Відвертої політики» розмістив відкритий лист до колишнього керівника проекту. У ньому акцентовано, що невиконанням фінансових зобов’язань Дмитро Філіпчук втягнув у скандал політичних діячів, народних депутатів, правоохоронців та інших відомих людей – гостей програми.
«Ми повірили, коли ти обіцяв оформити трудові відносини в майбутньому, “а поки попрацюйте так”. Вірили, коли ти весь час відкладав виплату зарплати – спочатку на три дні, на тиждень, на два, на місяць, два місяці ... Повір, Діма, журналісти здатні ефективно захистити свої права. Ти порушив писані закони - і ми зробимо все, щоб ти по них відповів, а закон і справедливість перемогли. На відміну від тебе, Діма, ми будемо діяти строго в рамках чинного законодавства, а воно на нашому боці. І ми зробимо все, щоб надати цьому процесу максимальну гласність, щоб ніхто більше не опинився на нашому місці», - йдеться в листі.
Команда програми востаннє закликала екс-керівника виконати свої зобов’язання перед співробітниками.
Media Sapiens намагається отримати коментар Дмитра Філіпчука.
Зазначимо, у березні телеканаі ТВі припинив мовлення, заборгувавши працівникам зарплату за три місяці. У квітні ТВі відновив мовлення, але в другій половині червня знову припинив роботу. При цьому заборгованість перед працівниками погасили частково.
Наразі триває судовий процес між Незалежною медіа-профспілкою України і телеканалом ТВі щодо встановлення факту трудових відносин одного з членів профспілки і стягнення заборгованості по заробітній платі. Крім того Голосіївським райвідділом міліції щодо телеканалу ТВі порушено кримінальне провадження за ст.172 Кримінального кодексу України (грубе порушення законодавства про працю), ст.175 КК України (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат).

Комментариев нет:

Отправить комментарий